Přístrojová pedikúra

Přednosti:

  • naprostá bezkrevnost celého ošetření – při tomto způsobu ošetření se nepoužívají žádné řezné nástroje, jako je skalpel, ošetření je prováděno speciální frézou s odsáváním
  • bezbolestnost celého ošetření
  • indikace doporučená lékaři u rizikových skupin: diabetici, kardiaci, těhotné ženy, pacienti s mykotickými nehty apod.
  • vysoce hygienická metoda – ošetření se provádí bez namáčení (naprostá izolace od vodního prostředí a tím 100% bezpečnost z hlediska potencionálního přenosu mykotických onemocnění nehtů a kůže)
  • možnost nadstandardních úprav nehtů
  • ošetření při problémech se zarůstajícími nehty, zdeformovanými nebo poškozenými nehty
  • nejmodernější, vysoce profesionální metoda s návazností na podiatrickou péči


Přístrojová pedikúra, suchá pedikúra, patří mezi nejšpičkovější technologie v péči o nohy, která výrazně přispěla k profesionalitě tohoto oboru. Jedná se o odborné ošetření nohou, zejména nehtů a kůže s použitím speciálního vysokoobrátkového přístroje s frézami. U tohoto způsobu ošetření je možné dosáhnout nejvyššího stupně kvality ošetření, bez jakýchkoliv rizik újmy na zdraví. Pedikúra prováděná s profesionálními a certifikovanými přístroji je pečlivější, citlivější, šetrnější a při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelná. Ke změkčení kůže se nepoužívá vodní lázeň, čímž se výrazně přispívá k vynulování možných podezření na kontaminaci kůže či nehtů. Není zde používáno ostrých ani řezných nástrojů a tím je zaručený naprostý bezkrevný kontakt s ošetřenou tkání. Není zde tedy porušována integrita kůže. Na dezinfekci pokožky se u přístrojové metody používají nejkvalitnější přípravky používané ve zdravotnictví k vyššímu stupni dezinfekce pokožky. Je zde možné detailněji se věnovat jednotlivým nehtům a s větší přesností, kterou umožňuje právě podiatrický přístroj, přesně řešit některé problémy na chodidlech. Proto tedy některé rizikové nebo citlivé skupiny osob nechávají své nohy ošetřit právě na pracovišti, ošetřující přístrojovou metodou. Mezi tyto skupiny patří děti a mládež, těhotné ženy, diabetici, pacienti se špatnou imunitou apod. V rámci poskytovaných služeb se zde setkáte s celou řadou novinek a inovačních technologií. Ačkoliv patří obor pedikúra do řemeslné činnosti, jako jediný výrazně balancuje na hranici služeb a zdravotnictví.